BOOMBOX

 

 

Boombox sai siis tehtud igavusest ja vajadusest. Mõtlesin ,et lahe oleks suvel matkal olles omada päikeseenergial töötavat väikest elektrijaama. Mõeldud tehtud. Natuke vineeri, juhet ja kruvisid ja valmis ta saigi.

Püstitatud eesmärk oli saada: tasuta energiat looduses, mida saab kasutada asjade laadimiseks ja muuks vajalikuks.

Aparaat koosneb järgnevast sõlmedest:

Toide- Tuleb kahest omavahel ühendatust päikesepaneelist (50w+50w) /12v 2,7A/ ehk kokku 5,5A. Paneelid ostsin eraldi ja neetisin ise kokku (tuli odavam, kui valmis set osta). Toidet saab vajadusel lisada vastavalt kontrolleri maksimum amperaasini. Kui vajadus saab ka ühendada boxi taha lisaaku ja sealt voolu võtta. Lisaks on võimalus ka külge ühendada väline adapter ja seinas boxi käiata.

Kontroller- Kontroller on PWM tüüpi. Maksimum vool mida kannatab on 10A. Kontrollerist on võimalik üheaegselt kahte akut laadida, siseakut ja vajadusel ka välisakut. Kontrollerile saab külge ühendada digimeetri ,millega saab jälgida akude pinget, paneelide pinget, paneelidest tulevat voolu jne...

Voolu salvestus seade- boxi sisse on ehitatud 38ah optima süvatsükli AGM aku. Nagu eelpool mainitud on võimalik väline lisaaku vajadusel boxiga ühendada.

Seadme võimalused-

Seadmel on vahelduvvoolu inverter koos usb laadijaga väike sisse ehitatud (230V/200w/modified sine wave), esipaneelil on 12v sigaretisüütaja (saab koni põletada ja tuld alustada :)) seda saab ka jagada spliteriga ,kui on mitmeid 12v seadmeid vaja laadida. Esipaneelil on ka 12v avatud kontaktid. Saab siis kasutada mis tahes 12v asja käitamiseks. Lisaks on võimalik kaks lisa kõlarit ühendada sinna.

Muusika-sisse on ehitatud autoraadio ja kaks kõlarit kust kostub muusikat. Raadio mängib siis mp3esid, raadiokanaleid, Aux inni kaudu ka muude seadmete pealt muusikat. Kõlariteks on 45w Alpined mis mürtsuvad enamvähem.

Pildid materjal

Siin pildil siis esipaneel (tahab veel viimistlust saada)

Siit siis sisevaade

Küljelt vaade

Paneelid lahtipakituna

Paneelid kokkupakituna